Jeden tydzień, dwa zamki

Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [Pod murami malborskiej twierdzy]W ciągu ostatniego tygodnia studenci z naszego Instytutu dwukrotnie odwiedzali krzyżackie zamki w regionie. W czwartek, 28 listopada 2013 r., studenci kierunku studia bałtyckie udali się w jednodniowy objazd naukowy do Malborka, a ich głównym celem był malborski zamek.

Natomiast już w 5 dni później, 3 grudnia, w Zamku Bierzgłowskim odbyły się IV Spotkania z Historią na Zamku Bierzgłowskim. Temat tegorocznych Spotkań... brzmiał Intelektualiści a system totalitarny.

Uczestnicy wysłuchali wystąpień prof. Janusza Małłka (Instytut Historii i Archiwistyki UMK w czasach realnego socjalizmu), prof. Wiesława Sieradzana (Uczeni niemieccy a narodowy socjalizm. Uwagi na przykładzie postaw profesorów Albertyny: Bernharda Schmida i Waltera Ziesemera), dr Sylwii Grochowiny (Profesor Rudolf Maria Spanner (1895-1960). Przedstawiciel elity intelektualnej Trzeciej Rzeszy), mgr Anny Krygier (Karol Małłek (1898-1969) a władze PRL w latach 1944-1969) i mgr. Witolda Konopki (Prof. dr hab. Karol Górski (1903-1988) a władze państwowe w latach 1945-1982).

Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [W malborskiej zamkowej kuchni] Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [Pod murami malborskiej twierdzy] Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [IV Spotkania z Historią na Zamku Bierzgłowskim]
Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [IV Spotkania z Historią na Zamku Bierzgłowskim] Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [IV Spotkania z Historią na Zamku Bierzgłowskim] Wyjazdy naukowe: Malbork i Zamek Bierzgłowski [IV Spotkania z Historią na Zamku Bierzgłowskim]