Wykład inauguracyjny 2017/2018

Wykład gościnny dr. hab. Jakuba Morawca w IHiA UMK; Toruń, 10 października 2017 r.Już od kilku lat rozpoczęcie każdego kolejnego roku akademickiego w naszym Instytucie inaugurujemy specjalnym wykładem wygłaszanym przez zaproszonego gościa. W roku akademickim 2017/2018 był to wykład Wikingowie w dziejach pierwszej monarchii Piastów, który wygłosił dr hab. Jakub Morawiec z Zakładu Historii Średniowiecznej Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nasza instytutowa inauguracja odbyła się 10 października 2017 roku. Tego samego dnia dr hab. J. Morawiec poprowadził również zajęcia warsztatowe dla studentów studiów skandynawsko-bałtyckich wszystkich lat.